Görüş Bildir

"128 Milyar Dolar Nerede?" Sorusuna A Haber'den Karşı Hamle: 'İBB’nin 112 Milyar TL'lik Bütçesi Nerede?

Anasayfa > Gündem

CHP'nin gündeme taşıdığı '128 milyar dolar nerede?' sorusuna, İktidara yakın A Haber kanalından karşı hamle geldi. A Haber, 'İBB’nin bütçesi 112 Milyar TL ama hizmet yok! Vatandaşın parası nereye gitti?' şeklindeki yayınıyla sosyal medyada gündem oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde Merkez Bankası rezervlerinin 128 milyar dolar eksildiği iddiasını sık sık gündeme taşıyordu. 

CHP'nin bu konuyu gündeme getiren '128 milyar dolar nerede' pankartları ise önce Bursa'nın Mudanya ilçesinde, ardından Aydın'da, sonrasında ise asıldığı her yerden polis tarafından toplatılmıştı. 

Pankartlar hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturmalar da açılmıştı.

Detaylar için 👇

Bu süreçte hükümetten 128 milyar dolar ile ilgili farklı açıklamalar geldi. 👇

Vatandaşlar "128 milyar dolar nerede?" sorusunu sosyal medyada sormaya devam ederken A Haber, İBB'nin bütçesini masaya yatırdı: "121 milyar TL nerede?" 🎥

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Demir'in katıldığı A Haber yayınında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun vaatlerini yerine getirmediğine yönelik eleştiriler dile getirildi. 

İBB bütçesinin 2 yılda alınan borçlarla birlikte 112 Milyar TL’yi bulduğu iddia edilen haberde bu bütçenin nereye harcandığı sorgulandı.

A Haber'in bu yayını sosyal medyada da gündem oldu 👇

A Haber'in bu yayını sosyal medyada da gündem oldu 👇

Bunlar da ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
132
40
20
5
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?