Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘12 Eylül’ün Siyasi Anlayışı Şimdi İktidarda’

-

Evren için “Allah rahmet eylesin diyeyim” yorumu yapan CHP Lideri, “12 Eylül hukuku aynen devam ediyor. Bugünkü iktidar 12 Eylül ürünüdür. 12 Eylül’ün siyasi anlayışı şimdi iktidarda” dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

Sizden söz istiyorum. 7 Haziran'da sandığa gideceğiz. CHP'nin iktidar olması lazım. Türkiye için iktidar olması lazım. Çocuklarımız için, Ortadoğu bataklığından kurtulmamız için, uygar dünyanın parçası olmak için, demokrasi için CHP'nin iktidar olması lazım. Biliyorum Türkiye'nin barışa ve huzura ihtiyacı var, bunun için iktidar olmamız lazım. Geçen seçimlerde şu veya bu nedenle CHP'ye oy vermemiş vatandaşlarımızı ikna edin, 'yeni bir başlangıç yapıyoruz. Yaşanacak bir Türkiye inşa edeceğiz. Yolsuzluğu yoksulluğu bitireceğiz,. bu ülkeye huzuru getireceğiz' deyin. Bunu yapmak için de 4 yılık bir süre istiyoruz. Gel beraber sandığa gidip CHP'ye oy verelim diyeceksiniz. Sizden bunun sözünü istiyorum. Söz mü? (Söz). Sözü aldık.

Kenan Evren hayatını yitirdi. Ne düşündünüz haberi alınca? Valla Allah rahmet eylesin diyeyim.

12 Eylül sürecinden belki en çok bu dönemde darbe sözünü işitir olduk. Bu perspektifden baktığınızda nasıl bir değerlendirme yaparsınız?

12 Eylül darbesi sadece darbenin yapıldığı ve darbeyi yapanların yönetimde yer aldığı süreye özgü bir darbe değil, yansımaları bugüne kadar geliyor. Çünkü 12 Eylül darbesi başta anayasa olmak üzere 12 Eylül hukuku aynen devam ediyor. Siyasi Partiler Yasası, seçim barajı, anayasa bütün bunların hepsini görmek mümkün. 12 Eylül hukuku, bugünkü AKP’yi kuran da bir süreçtir. Bugünkü siyasi iktidar, 12 Eylül’ün ürünüdür. Hem ülkücüler hem de devrimciler bedel ödediler 12 Eylül’de. Ödemeyenler sadece bugünkü yöneticilerdir, onlar hiç bir bedel ödemediler. Şu anda tek parti devleti özlemi içinde olan bir AKP var karşımızda. 12 Eylül’ün siyasi anlayışı olan bu anlayış şimdi iktidarda.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir