Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Suriyeli Muhalifler: 'ABD'den 1 Sent Bile Almadık'

 > -

'1 Sent Bile Almadık'

'1 Sent Bile Almadık'

Suriyeli muhalifler, Washington’dan kendilerine 1 sent bile yardım gelmediğini iddia etti.

Hürriyet Daily News’dan İpek Yezdani’nin haberine göre, Suriye’de muhaliflerin lideri konumundaki Suriye Ulusal Konseyi (SUK), bugüne dek Amerika Birleşik Devletleri’nden kendilerine ve Özgür Suriye Ordusu’na bir sent bile finansal yardım gelmediğini açıkladı.

SUK’un Türkiye temsilcisi Halid Hoca, Suriye’de Esad rejimine karşı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altında savaşan savaşçılara bu ay yeniden düzenli maaş dağıtmaya başladıklarını, ancak bugüne dek Suriyeli muhaliflere ABD’den hiçbir maddi yardım gelmediğini iddia etti.

Hoca, bugüne dek en çok Katar, Libya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden maddi yardım aldıklarını söyledi.

Hoca, “ÖSO savaşçılarına daha önceki aylarda da maaş verilmişti, ancak yabancı ülkelerden gelen ödeneğin kesintiye uğraması nedeniyle bir süredir ödeme yapamıyorduk. Şimdi Katar, Libya ve BAE başta olmak üzere yabancı ülkelerden yeniden yardım almaya başladık. Ancak ABD’den bugüne dek bir sent bile yardım alabilmiş değiliz” dedi.

Hoca, ABD’yi “verdiği sözü tutmamakla” da eleştirerek, “Amerikan hükümeti bugüne dek Suriyeli muhalfilere milyonlarca dolar yardımda bulunduğunu söyledi, ancak biz bugüne dek 1 sent dahi almadık. Bu paranın Suriye muhalefetinin hangi kısmına verildiğini merak ediyoruz” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBeşer EsadBirleşik Arap EmirlikleriKatarSuriye
Görüş Bildir