'1 Haziran'da Onlara Demokrasi Dersi Vereceğiz'

0PAYLAŞIM
'1 Haziran'da Onlara Demokrasi Dersi Vereceğiz'

Sırrı Sakık, “Sandık sandık itiraz ettiler, 14 kez… İtiraz ettikleri sandıklar sayıldı. Sonunda tüm oyların sayımı yönünde karar alındı. 196 sandık sayılmaya başlandı, 24’üncü sandığa gelindiğinde 123 oyla öndeydik” dedi.

Ağrı’da 30 Mart’taki seçimlerin iptali ve 1 Haziran’da yenilenmesine yönelik karar sonrasında AK Parti ile BDP ’den karşılıklı sert açıklamalar geldi. BDP Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık, “Sandık sandık itiraz ettiler, 14 kez… İtiraz ettikleri sandıklar sayıldı. Sonunda tüm oyların sayımı yönünde karar alındı. 196 sandık sayılmaya başlandı, 24’üncü sandığa gelindiğinde 123 oyla öndeydik” dedi.

“Aldığımız seçimi bize vermemek için ellerinden geleni yaptılar. Ancak 1 Haziran’da onlara demokrasi dersi vereceğiz. Çok daha büyük bir farkla kazanacağız; seçimlerin ertelenmesine neden olduklarına pişman olacaklar” diyen Sakık, bu seçimde sandığa gitmeyen 12 bin Ağrı’lıya da çağrıda bulunarak, “30 Mart’ta kent dışında oldukları için oy kullanmayanların döneceklerine şahit olacaksınız. Türkiye ’nin dört bir yanında çalışmak zorunda olan binlerce Ağrılı var. Ben inanıyorum ki kent dışında oldukları için oy kullanmayan vatandaşlarımızın büyük bir kısmı 1 Haziran için geri dönecekler. Çünkü, seçimlerin hileyle elimizden alınmak istenmesi insanlarımızın onurunu zedeledi” dedi.

AK Parti, BDP’yi suçladı

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş, ilk sayım sonuçlarına göre BDP’nin önde çıktığını ancak yeniden sayım yapıldığında açığın kapanmaya başlandığını söyledi. Ataş, “Sayımda şaibeli durumlar ortaya çıkınca seçim kurulu seçimin yenilenmesine karar verdi. Sayımda, kısıtlılığı olduğu için oy kullanma yeterliliği olmayanların oy kullandığı tespit edildi. Yine altı yırtık bir oy torbası ortaya çıktı. O torbada bağımsız bir adaya dört oy çıkmış görünüyor ama sayımda görüldü ki o oyların pusulası yok” diye konuştu.

IMC

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir