İnsanlık Ölmedi! Baktıkça Kocaman Gülümseyeceğiniz, Yüreğinizi İyilikle Isıtacak 25 Kare

77b OKUNMA

Onedio Üyesi

Dünyanın ne kadar korkunç bir yer olduğunu hepimiz bilsek de, içinde hala iyi insanlar var. BoredPanda'dan derlediğimiz bu koca yürekli kahramanlar pelerin takanlardan değil.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/faith-in-huma...

1. 15 yaşındaki Anthony Borges, Florida'daki okula yapılan silahlı saldırıda sınıfın içindeki 20 çocuğu koruyabilmek için saldırgan ateş ederken sınıf kapısını tuttu. Anthony'ye 5 kurşun isabet etti.

2. Bu adam, Kenya'daki susamış vahşi hayvanlara su götürebilmek için her gün kurakta saatlerce yol yapıyor.

3. Arizona'daki itfaiyeciler Meksika'daki yangını söndürüyorlar.

4. Emekli bir Dublin beyefendisi Brian, her akşam evsizlere 50 tas köri hazırlayabilmek için tüm gece çalışıyor. Apartta yaşıyor ve bunların hepsini kendi ödüyor.

5. Bir yabancı, kravatını bağlamakta zorluk yaşayan başka bir yabancıya yardım ediyor.

6. Barbados'ta 100 yaşına gelenlerin şerefine bir pul üretiliyor.

7. Lisede yaptığı stand-up gösterisinde kendisine "Seni bir gün Tonight Show'da göreceğim." diyen hocasını Tonight Show'a getiren komedyen Josh Johnson.

8. Bir ortaokulda 'Babalarla Kahvaltı' etkinliği düzenlediler. Ancak çoğu baba katılamadı veya çocukların baba figürleri yoktu. Bu yüzden okul Facebook'ta gönüllü babalar aradıklarına dair bir ilan paylaştılar. 600 farklı baba etkinliğe geldi.

9. "Babam, annem her sabah bu görüntüye uyansın diye yere kuş yemleri döküyor."

10. Belden aşağısı felç olan eski hastasına sarılmak için eğilen hemşire bir sürprizle karşılaşıyor.

11. Bu yaşlı kadın sürekli süpermarkete kitap okumaya gidiyor. Müdür de ona özel bir koltuk yaptırmış.

12. Gelinin babası 10 yıl önce hayatını kaybetti ve kalbi bağışlandı. Kalp nakli yapılan adam, onu düğününde damada teslim etti.

13. Çöpçüler ara vermiş. 🤗

14. Evlatlık edinme işlemlerinin onaylandığını öğrenen kızın heyecanı:

15. İntihara kalkışan adama sarılan insanlar:

16. "Bu adamın iki eliyle sıkı sıkı tuttuğu telefona bakarak güldüğünü fark ettim. Neşesi çok hoşuma gitti ve fotoğraf istedim. O da kabul etti, memleketindeki eşiyle konuştuğunu söyledi. Görüntülü arama olup olmadığını sordum. 'Hayır.' dedi. 'Ama ismi ekranda görünüyor.'"

17. "Bir kahvecide kitap okuyordum ve bu adamı elindeki yaralı serçeye yardımcı olabilecek veterinerleri araştırırken gördüm."

18. Balerin Aesha Ash, farklı etnik kökenden gelen azınlıklara karşı ön yargıyı yenebilmek ve çocuklara ilham olabilmek için Rochester şehrinde tütüyle dolaşıyor.

19. "Arkadaşımın okulundaki bu hizmetli koca bir Red Hot Chili Peppers hayranı. Konser biletleri çok pahalı olduğundan gidemeyince çok üzüldü. Okuldaki öğrenciler birleşip ona bileti aldılar."

20. "Mahallemdeki yaşlı bir adam evinin önündeki karları temizlerken kalp krizi geçirdi. Sağlık ekipleri onu hastaneye götürüp geri geldiler ve karları onun için temizlediler."

21. Emekli itfaiyeci, 17 yıl önce beşiğinde uyurken yangından kurtardığı bebeğin mezuniyetine katıldı.

22. Suriyeli mülteci, Almanya'daki evsizlere yemek dağıtıyor.

23. "Bu adam yeni minnoşuyla çok mutlu görünüyor."

24. Bitiş çizgisinden 50 metre önce düşen ilk sıradaki koşucuyu, ikinci sıradaki koşucu taşıyor.

25. Najih al-Baldawi, Irak'ta bir mabeti patlatmaya çalışan bir intihar bombacısına sarıldı. Vücudunu siper ederek hayatını kaybetti, ancak düzinelerce insanın hayatını kurtardı."

Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz;

Yorumlara Git