Gerilim Yükseliyor, Tehditler Havada Uçuşuyor: Müşteri Gibi Araç Çağıran Taksiciler Uber Şoförünü Dövdü

44b OKUNMA

Onedio Editörü

İstanbul'da bir grup taksicinin, Uber'i çağırarak şoförünü dövdüğü öğrenildi. Olay sonrası açıklamalarda bulunan taksiciler ise 'Devlet hakkımızı savunmazsa bu tür olaylar zaten olacak' dedi.

Habertürk TV'den Okan Ateş'in haberine göre, İstanbul'da bir grup taksici, mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'i çağırarak şoförü darp etti.

Darp edilen şoförün yargıya taşıdığı konu hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

'Size ekmek yedirmeyeceğiz'

Taksicilerin şiddetine uğradığını iddia eden bir başka bir Uber sürücüsü de "Sürekli taciz, hakaret, küfürleşmeler… Bir kez aracımın önünü kesti, aracımın sayılı yerlerine vurdu. Elinde bıçakla beni arabadan indirmeye çalıştı. Müşterim beni beklerken yanına yaklaşmışlar, 'Uber bekleyemezsin, size ekmek yedirmeyeceğiz' demiş" açıklamasında bulundu.

'Devlet bizi savunmazsa böyle olaylar olacak'

Uber şoförlerinin iddialarını taksicilere sorduğunda ise, yaşanan bu tarz olayları doğrular nitelikte cevaplar alındı. İsmi verilmeyen taksicilerden birisi "Bir yerde duruyoruz. Turistin elinde telefon, Uber'den taksi çağırdığını görüyoruz. Arkadaşın da gelip işimizi alması bizi sıkıntıya sokuyor" derken bir başka taksici ise "Devlet hakkımızı savunmazsa bu tür olaylar zaten olacak" açıklamasında bulundu.

Sosyal medyadan bu yaşanan olayla alakalı tepkiler gecikmedi: 'İşte tam da bu yüzden Uber'

Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz;

Yorumlara Git